Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε ακόμα μία συμμετοχή των μαθητριών της Βασιλικής Ανδρικοπούλου στο 13ο Φιλανθρωπικό Gala Χορού του Σ.Ι.Σ.Χ.Ε.
Το προηγούμενο Σάββατο 26/01 μαθήτριες του μεγάλου τμήματος της Σχολής Μπαλέτου και Σύγχρονου Χορού της Βασιλικής Ανδρικοπούλου ταξίδεψαν στην Αθήνα με σκοπό τη εμφάνισή τους στο καθιερωμένο ετήσιο Φιλανθρωπικό Χορευτικό Gala του Σωματείου Ιδιοκτητών Σχολών Χορού Ελλάδας (Σ.Ι.Σ.Χ.Ε.), με συμμετοχή πάνω από 70 ερασιτεχνικών και επαγγελματικών σχολών χορού από όλη την Ελλάδα. Συγκεκριμένα οι μαθήτριες συμμετείχαν με δύο χορογραφίες υψηλού επιπέδου δυσκολίας, στα είδη τζαζ και σύγχρονο, τις οποίες και εκτέλεσαν άψογα, λαμβάνοντας όπως πάντα το πιο θερμό χειροκρότημα από το απαιτητικό κοινό της Αθήνας. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο κατάμεστο αμφιθέατρο του Κολλεγίου Αθηνών, στο Ψυχικό, και μέρος των φετινών εσόδων διατέθηκε υπέρ του Λυρείου Παιδικού Ιδρύματος “Οι Άγιοι Ανάργυροι” (Ν. Βουτζάς — Μάτι). Στο τέλος της εκδήλωσης οι μαθήτριες και η δασκάλα τους έλαβαν πιστοποιητικά για τη συμμετοχή τους καθώς και αναμνηστικά δώρα από το Σωματείο, καθώς και συγχαρητήρια από καταξιωμένους δασκάλους χορού και χορογράφους. Η σχολή της Βασιλικής Ανδρικοπούλου εξακολουθεί να συμμετέχει σε καλλιτεχνικά συμβάντα στην Πάτρα και την Ελλάδα, προσφέροντας στις μαθήτριες της μοναδικές εμπειρίες καθώς και την ευκαιρία να εκφραστούν μέσω της τέχνης του χορού σε πληθώρα εκδηλώσεων.