Το 6ο νηπιαγωγείο Νέας Σμύρνης βρίσκεται αντιμέτωπο με έξωση.
Γονείς των μαθητών μίλησαν στο Mega και εξήγησαν τι συμβαίνει με την έξωση του νηπιαγωγείου. Από το 2015 έχει εγκριθεί αναγκαστική απαλλοτρίωση του οικοπέδου, το 1/3 του οποίου διεκδικούν οι ιδιοκτήτες του. Το οικόπεδο έχει καταπατηθεί για πάνω από 30 χρόνια και ήρθε η ώρα που οι ιδιοκτήτες θα πρέπει να πάρουν το οικόπεδό τους πίσω, σύμφωνα με τις μαρτυρίες…
περισσότερες πληροφορίες εδώ